Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000

Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000

En çok tercih edilen merdiven asansörleri: Handicare

Model: Minivator 1000
Marka: Handicare
Üretici: Minivator 
Mensei: Ingiltere
Grup Sirketi: Handicare

Türkiye Genel Distribütörü: Özgür Bedenler

Dis Ortam Kullanimina Uygundur.


Eger bir merdiven asansörü edinmek istiyorsaniz Minivator sizlere güvenilir çözümler sunmaktadir.
Handicare merdiven asansörleri, binlerce kullanicisina evlerinde katlar arasinda kullanim imkani sunmustur.
Merdiven asansörleri raylari temel olarak düz raylar ve kavisli raylar olmak üzere iki temel kategoriye ayrilir. Ilk etapta merdivenlerinize hangi tip rayin uygun oldugu biraz kafa karistirici olabilir.Düz raylar sadece düz hatlar için kullanilir,köseli ya da bükümlü yapilmazlar. Minivator sahip oldugu genis ürün yelpazesi sayesinde  ihtiyaciniz olan düz hatli merdiven asansörlerinden birini seçebilirsiniz.

Ray, merdivenlere monte edilir duvara monte edilmez.

Tüm Handicare merdiven asansörlerinde oldugu gibi düz hatli merdiven asansörleride back-up sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde güç kesilse dahi cihaz hareketine devam eder.

Konfor özellikleri

Otomatik dönüs 
En üst merdivene çiktiginizda emniyetli bir sekilde cihazdan inmek için koltugu döndürmenize ihtiyaciniz olacaktir.Eger tercihinizi otomatik dönen koltuktan yana kullandiysaniz koltuk dönüsü ,en üste ulastiginizda kumanda kolunun basili tutulmasiyla gerçeklesecektir.Koltuk otomatik dönecektir.

Otomatik ayak dayama tablasi
Katlanabilir ayak tablasi ve koltuk sayesinde yerden kazanç saglarsiniz ayrica diger kullanicilar merdivenleri daha da rahat kullanacaklardir. Opsiyonel olarak sunulan otomatik katlanir ayak tablasi seçenegi de mevcuttur.

Minivator Simplicity (Minivator 1000)
Otomatik seçeneklere ihtiyaciniz yoksa ve merdivenlerinizde düz hatli ise, güvenli ve uygun fiyatli Simplicity merdiven asansörleri tam size göredir.

Simplicity modelinde ayak tablasi ve koltuk manuel katlanir. Koltukta tak-çikar emniyet kemeri standart olarak sunulur.
Simplicity serilerinde raylar devamli sarj özelligine sahiptir. Koltugu ray üzerinde nerede birakirsaniz birakin sarj islemi devam eder.

Simplicity raylarina manuel ya da kayar ray mafsali uygulanabilir. Koltuk dösemesi kum rengindedir ayrica alev geciktirici özellige sahiptir.

Minivator Simplicity+
Minivator Simplicity Plus

Otomatik özellikleri ile düz hatli merdivenlerde Minivator Simplicity Plus, uygun çözümler sunar. Devamli sarj özelligi yaninda Minivator 1000 koltugu sayesinde alti farkli renkte koltuk seçimi yapabilirsiniz. 
Otomatik ya da manuel katlanir koltuk, ayak kayma tablasi ve koltuk dönüsü Minivator Simplicity Plus’in seçenekleri arasindadir.

Kayar tip, manuel ya da otomatik ray mafsali seçenekleri ile geçisleri engellenen kapilar vb. yerlerde kullanimi kolaylastirir.

Otomatik akilli güvenlik sistemi opsiyonel seçilebilir.Bu opsiyon seçildiginde koltuk otomatik olarak sürüs pozisyonuna dönecek, ayak dayama tablasi katlanacak ve cihaz park noktasina gidecektir.

Minivator 1000
Merdivenlerinde kullanilan rayin daha az yer kaplamasini isteyen müsteriler için diger bir merdiven asansörü seçenegi de Minivator 1000 modelidir. Minivator 1000’de kullanilan düz ray su anda kullanilan en ince ray sistemidir. 

Alti farkli renkte koltuk döseme seçenegi oldugu gibi otomatik dönen koltuk ve otomatik katlanan ayak dayama tablasi seçenekleri de mevcuttur.

Ince rayi içinde gizli halde bulunan disli ray iki noktada (en alt ve en üst noktalarda) akü sarj etme imkani sunar (standart özellik). 160 Kilogramlik tasima kapasitesi ile ürünlerimiz arasinda hakli bir yer bulur. 

Minivator 1000 modelinde raya otomatik mafsal ray takmak mümkündür, bu sayede geçisleri engellenen kapi vb. yerlerde kullanimi kolaylastirir.

Otomatik akilli güvenlik sistemi opsiyonel seçilebilir. Bu opsiyon seçildiginde koltuk otomatik olarak sürüs pozisyonuna dönecek, ayak dayama tablasi katlanacak ve cihaz park noktasina gidecektir.

Dis Mekan merdiven asansörü; Minivator 1000
Sadece ev içleri, merdiven asansör kullanicilari için sorun olmayabilir. Yüksek verandalar, bina girisleri gibi yerlerde kullanicilara sorun çikarabilir.
Minivator Outdoor Merdiven asansörleri tamamen su geçirmez ve dis mekan kullanimina uygun sekilde imal edilmektedir.
Tüm Minivator merdiven asansörlerinde oldugu gibi izinsiz kullanimlari engellemek için anahtarli switch sistemi bulunmaktadir. 
Bu sayede kullanilmadigi durumlarda cihazi tamamen kapatmak mümkündür.
Minivator Outdoor merdiven asansör koltugu barut rengi ultra viyole koruma özelligine sahip döseme kumasina sahiptir. 
Ayrica su geçirmez örtüsü sayesinde kötü hava kosularinda dahi kullanima her zaman hazirdir.


Standart güvenlikler
Tüm Minivator merdiven asansörlerinde, güç birimleri ve ayak koyma tablasi üzerinde güvenlik sensörleri bulunmaktadir. 
Asansör herhangi bir engelle karsilastigi takdirde otomotik olarak durur ve sadece engelin oldugu yönün aksi tarafina dogru çalisir. 
Tüm Minivator merdiven asansörleri sorunlari tanimlayan bir gösterge paneline sahiptir. Bu sayede cihaz durumu kolayca gözlemlenebilir.

Emniyet Kemeri
Minivator merdiven asansörlerinde emniyet kemeri standart olarak sunulur. 
Kolay kullanimli ve ayarlanabilir emniyet kemeri merkezi ya da yan taraflardan kilitlenebilir, bu sayede diger kullanicilarda asansörü rahatlikla kullanabilirler.

Kolay kullanim
Tüm Minivator merdiven asansörlerinde basili  tutarak ya da sadece basarak kumanda edebileceginiz dayanikli ve sert malzemeden imal edilmis kumanda kolllari bulunmaktadir. 
Kumanda kolu koltuk kolçaginin ucunda yer almaktadir, parmaklarinizla ya da bileginizle kolayca kullanabileceginiz sekilde tasarlanmistir.

Katlanabilir uzatma rayina mi ihtiyaciniz var?
Kimi evlerde merdiven baslangicina çok yakin ya da bitisik kapilar olabilir. Bu durumda merdiven asansörü rayi kapidan geçisleri engelleyebilir, bu tarz durumlarda katlanabilir ray kullanilabilir. 
Kapi önüne gelen kisim, katlanarak geçislere imkan tanir.

Katlanir Ray Özelligi
Minivator Simplicity, Simplicity Plus ve 1000 modellerine manuel katlanabilir ray takilabilir. Minivator 1000 modeline istenirse otomatik olani da uygulanabilir. 
Otomatik seçeneklerde, asansör çalisirken; ray, koltuktaki kumanda kolundan açilir ya da katlanir.

Kayar ray
Simplicity ve Simplicity Plus modellerinde kullanilan diger bir çözümde kayar özellikli raydir.Ayni katlanabilir rayda oldugu gibi kapi ve benzeri yerlerdeki geçis sorunlarini ortadan kaldirir.Düz tip merdivenler için Koltuk Tipi Merdiven Asansörü;
Engelli Merdiven Asansörü;
Minivator 1000
Düz hatli merdiven asansörleri
Handicare’den düz hatli merdiven asansörleri
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000
Düz Tip Merdivenler için Merdiven Asansörü - Handicare Minivator 1000