Plastik Rampa - ExAs

Plastik Rampa - ExAs

Her yerde çabuk ve kolay ulasim..! Rampa Uzmanindan...

Marka: Ex-As
Üretici: Excellent Systems
Mensei: Danimarka
Türkiye Genel Distribütörü: Özgür Bedenler


Kösede bulunan kapilar için:
Eger kösesiz bir rampa seçildiyse kullanici her zaman için rampaya önden direk yaklasmak isteyecektir. Özellikle mobilyalarin konumu dolyisi ile yada yeterli alan olmayan odalarda u seçim sorun olabilir. Bu rampalar genelde kullanici ya da yardimciya oda içerisinde dolambaçli bir rota izletecektir. Kullananin mutlaka rampaya direkt yaklasmasi gerekecektir.

Eger kapi esigi rampasina takili köse aparati varsa geçis yönü bir çok açidan mümkün olmaktadir.

Excellent System sirketi olarak her zaman kapi esigi rampalarin köse aparati ile kullanilmasini tavsiye ediyoruz. Bu size daha rahat manevra ve bos alan saglayacaktir.


Oda ortasinda yerlesik kapilar için:
Oda ortasinda yer alan bir kapi için seçilen rampa sistemlerinde ilk sistemden farkli olarak her iki yönden de kullanilabilmesidir. Ancak köse aparatlari kullanilmadigi için ya direkt olarak yada direkt pozisyonu almak için yanlardan kullanicinin dönüs hareketi yapmasi gerekmektedir.Mobilyalarin konumu yada yetersiz alan sorunu olan odalarda sinirli hareket saglayacaktir.

Eger kapi esigi rampasi her iki tarafatan köse aparatlari ile montajlanmissa kullanici her yönden kullanabilecektir. Excellent Systems her zaman için köse rampalari ile kullanmanizi ( yeriniz müsaade ettigi takdirde ) önerir. 

Kolidor arasindaki kapilar için:
Yanlardan bos alan olmayan kapi esiklerinde esik boyundan kisa kullanilan rampalar fazla kullanisli olmaz. Özellikle tekerlekli sandalye ön tekerleri yanlardaki bos alanlara takilacak ve kullaniciya zorluk çikaracaktir ayrica zaman içinde kenarlarin temizlenmesi de zor olacaktir.

Bu sekilde bulunan kapilarda en iyi çözüm bos alanlari da kapsayacak sekilde duvardan duvara rampa dösenmesidir. Bu kullaniciya hareket serbestisi tanirken temizlik içinde kolaylik saglar. 

Küçük ve birden fazla kapinin açildigi hollerde her kapi için ayri rampa çözümü düsünüldügü takdirde kullanici için pek de iyi bir çözüm olmayacaktir. Rampalarin köse aparatlari ile kullanilmasi durumunda sorun bir nebze daha çözülmüs olacaktir. Özellikle tekerlekli sandalye kullanicilari her kapi için ekstra manevra yapmak durumunda kalacaktir. Bu da genis alan olmayan hollerde sorun yaratacaktir.

Bu gibi durumlar için en iyi çözüm "fill up" denilen, tüm holü kaplayacak sekilde kapi esiklerinin esit seviyeye yükseltilmesi olacaktir. Eger bu alanda kullanilan bir hali yada benzeri ir döseme varsa üzerine serilerek orijinal görünümde bozulmamis olur. 
Yukarida bahsedilen durumlar disinda birde özel durumlar için çözümler mevcuttur, bunlar binanin özel yapisi yada kullanicinin durumu olabilir.

Çok dar ayazliklarin oldugu yerlerde kapi esigi rampasi kullanilsa bile gerek kullanicinin durumu gerekse manevra alaninin az olmasi gibi durumlarda:

Bu ve benzeri durumlarda sorunu minimuma indirmek için önce tüm dar ayazlik alan kaplanir,bu ilk seviyeye çikmayi kolaylastirir.

Seviye farki olan iki oda arasinda kullanim:
Özellikle eski evlerde iki oda rasinda kot farki olur, aslinda en iyi çözüm esigi tamamini kaldirmaktir. Ama günümüzde halen bu tarz evler bulunmaktadir.

Bu gibi durumlarda önemli olan dogru çözümü bulmaktir. Ilk resimde görüldügü gibi esigi kaldirip direkt rampa konursa kapi kapandiginda alti bos kalacaktir. Dogru çözüm esik boslugunu düz rampa aparatlari ile kaplayip düsük seviyede olan tarafa kapi esigi rampasi kullanmaktir.

Haftasonu Serisi
Bu sistem hem evde hem ev disinda kullanilabilir.Yüksekligi 2-4 cm arasindadir.Seyahatte, yazlik da, tatilde vb. her yerde kullanilabilir, islak zeminlerde de rahatlikla kullanilabilir.

- 5 farkli set seçenegi
- Tasima çantasi ile beraber sadece 9 kg.
- Ideal tasima çantasi ebatlari ( 20*28*78 cm.)
- Araç gerektirmeden montaj imkani
- Rampa monte edildiginde dahi kapi kapanabilir
- Istediginiz yere kolayca götürebilirsiniz. 

Tek tarafli rampalardir ve özellikle banyolarda ( extra yükseklik isteyen yerlerde ) kullanim içindir.

Weekend 3 ölçüleri: 5.5( yükseklik )*75( genislik)*39( genislik) cm.

Weekend 4 ölçüleri:7,2*75*51

En üstteki 2 kat 45 derece açili olup esige tam olarak uymasi saglanmistir. Ürün alindiginda stopperlari yoktur, daha ince ayar gereketiren yerlerde ‘Mounting Pad’ kullanmanizi öneririz. 

The Excellent Weekend 1, tasimasi kolay küçük ölçekli çantasi içinde bir çift olarak gelir. Alüminyumdan yapilmistir ve tam olarak açildiginda 125 cm’ye kadar uzayabilir. Tam olarak uzatildiginda tasima kapasitesi her bir rampa için 200 kg.’dir. Toplam agirligi sadece 7,9 kg’dir.

The Ecellent Weekend Scope 2 yine çantasi içinde gelir, 200 cm. max uzar, tasima kapasitesi her bir rampa için 150 kg’dir.
40 cm’e kadar yüksekliklerde kullanilabilir. Tasima agirligi sadece 13 kg’dir.

Her iki sistemde pratik kullanim için idealdir, arabanizda, evde, ziyarete giderken kolaylikla kullanilabilir ve tasinabilir. 

Excellent KIT1S - KIT4S
Egim orani:v1/7, genislik:75 cm.
Ayarlama:Kapi esigi ya da engelin yüksekligini ölçüp en uygun kiti seçin.
Önemli: KIT1S-KIT4S genisligi sadece 75 cm’dir.

75 cm genisligindedir,
KIT1 - Uygun oldugu yükseklik: 4,2 cm
KIT2 - Uygun oldugu yükseklik: 7,8 cm
KIT3 - Uygun oldugu yükseklik: 11,4 cm
KIT4 - Uygun oldugu yükseklik: 15 cm

KIT1S:
Ölçüleri : genislik 75 cm.*derinlik 25cm.*yükseklik 4,2 cm.

Çanta ölçüleri: 82*4*32 cm.

Excellent KIT1S Excellent Slip Stop sistemi ile beraber kullanilabilir, yüksekligi 2,4 cm’den 4,2 cm kadar ayarlanabilir ve kullanisli çantasi içinde gelir. 10 ile 25 dakika içerinde uygulanabilir.Kitin içinden kullanici kilavuzu, montaj parçalari ve güvenlik kilavuzu çikar.

KIT2S:
Ölçüleri : genislik 75 cm.*derinlik 50cm.*yükseklik 7,8 cm.

Çanta ölçüleri: 82*9*59 cm.

Excellent KIT1S Excellent Slip Stop sistemi ile beraber kullanilabilir, yüksekligi 4,2 cm’den 7,8 cm kadar ayarlanabilir ve kullanisli ç
antasi içinde gelir.10 ile 25 dakika içerinde uygulanabilir.Kitin içinden kullanici kilavuzu, montaj parçalari ve güvenlik kilavuzu çikar.

KIT3S:

Ölçüleri : genislik 75 cm.*derinlik 75cm.*yükseklik 11,4 cm.

Çanta ölçüleri: 82*12*84 cm.

Excellent KIT1S Excellent Slip Stop sistemi ile beraber kullanilabilir, yüksekligi 7,8 cm’den 11,4 cm kadar ayarlanabilir ve kullanisli çantasi içinde gelir.10 ile 25 dakika içerinde uygulanabilir.Kitin içinden kullanici kilavuzu, montaj parçalari ve güvenlik kilavuzu çikar.

KIT4S:
Ölçüleri : genislik 75 cm.*derinlik 100cm.*yükseklik 15 cm.

Çanta ölçüleri: 110*16*82 cm.

Excellent KIT1S ,Excellent Slip Stop sistemi ile beraber kullanilabilir, yüksekligi 11,4 cm’den 15 cm kadar ayarlanabilir ve kullanisli çantasi içinde gelir.10 ile 25 dakika içerinde uygulanabilir.Kitin içinden kullanici kilavuzu, montaj parçalari ve güvenlik kilavuzu çikar.


Köse Rampalari
Hemen hemen akliniza gelebilecek dis ortamlarda ( trafik, yol, sokak vb. ) köse rampalarini kullanabilirsiniz, benzer yerlerde tüm kullanicilar için kolaylik saglar. Ramplarimiz oldukça saglam ve ayarlanbilir genisligi ile dis mekanlarda kullanim için uygundur.  

Özel Rampalar

Excellent Ramp sistemleri, sizlere her yere uygulanabilecek sayisiz çözümler sunmaktadir. Her bir rampa sanki bir terzinin kumasi kesmesi gibi pek çok yere uygun hale getirilebilir. Rampa sistemleri ile çalismak oyuncak tuglalarla oynamaya benzer ve düsünebileceginiz pek çok çözümü mümkün kilar. Çok daha hassas ayarlar için basit bir el testeresi yada dekupaj testeresi yardimi ile istediginiz biçimde ayarlayabilirsiniz.

Excellent Tailormade, kendi rampanizi biçimlendimenizi mümkün kilar ayrica renk seçenekleri de mevcuttur.
Deneyimli ve egitimli personellerimiz bu konuda yardimci olmakdan memnunluk duyacaktir.
Ayrica müsterilerimize egitim, ürün tavsiye ve danismanlik konularinda da yardimci olmaktan her zaman memnunluk duyariz. 


Dus Kabinleri için Çözümler
Eger dus alani banyo içinde çukur olarak dizayn edilmisse özellikle banyo sandalyesi kullanicilari için dus yerine girip çikmak sorun olacaktir. Bu gibi durumlarda en iyi çözüm çukurda kalan dus yerinin Excellent System fayanslari ile doldurulup, zemin seviyelerinin esitlenmesi bu sayede olacaktir.

Excellent System fayanslari ve rampalari dus alaninin seviyesini esitlemek amaciyla dösenirken eger birden fazla kat gerektiginde her katin arasina ‘mat’ kullanilmasi, temizlik için daha iyi olacaktir.

En üst zeminden sonra rampalarin yerlestirilmesi sonrasi hassas ayari yapilarak da montaj tamamlanir. 

Banyo içinde hareketi engelleyici ürünleri kaldirmak hem zahmetli, hem masrafli hemde zaman alici bir istir. Halbuki Excellent Dus Sistemleri kullanarak bu sikintilardan kurtulabilirsiniz, sadece birkaç saatte yorulmadan bu islemi yapabilirsiniz. Yeni bir eve tasindiginizda sisteminizi kolaylikla söker yeni yerinde de kullanabilirsiniz. Ayrica bu sistemi uygularken hiçbir sekilde banyonuzda delik delme, kirma dökme islemi yapmayacaksiniz. 

Dus Tekneleri
Dus tekneleri her zaman için köseli yada düz biçimlerde yapilmazlar. Günümüzde pek çok dus teknesi egik yada yuvarlak biçimlerde yapilmaktadir.Bu durumda uygun rampa sistemlerine ihtiyaciniz olacaktir.

Excellent System rampa ve fayanslari her türlü ve biçimde dus teknelerine uygulanabilir çözümler sunmaktadir.
Excellent System rampa ve fayanslari dus alaniniza geçisi kolaylastirir.

Yukarida ki çizimde görülecegi gibi dus teknesinin içi ve çevresi ayni seviyeye ulasana kadar Excellent System ile doldurulur, sonra ana zemine geçis rampalarla saglanir. Bu uygulama sonucunda hem kullanici hemde yardimci kisiler için en verimli çözüm saglanmis olur.


1981 den beri Bedenler Özgür..! Özgür Bedenler..!

Rampa Uzmani - Rampa MarketApartman Kapisi Rampasi

Plastik Rampa

Apartman Girisi Rampasi

Sokak Kapisi Esik Rampasi

Kapi Girisi Rampasi

Esik Rampalari
Köse Kapi Önü Esik Rampasi
Köse Kapilar için Esik Rampasi

plastik rampa, esik rampasi, kaldirim rampasi, apartman rampasi, merdiven rampasi, rampa çözümleri, rampa, rulo rampa, rulo olabilen rampa, engelli rampasi, özürlü rampasi, sakat rampasi, araç rampasi, arac rampasi, arac rampasi, engelli rampalari, özürlü rampalari, alüminyum rampa, alüminyum rampalar, katlanir rampa, teleskobik rampa, katlanir rampalar, portatif rampa, tasinabilir rampa, mobil rampa, portable rampa, özgür bedenler, ozgur bedenlerPlastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs
Plastik Rampa - ExAs