Engelli Robot Kol - iARM

Engelli Robot Kol - iARM

Ne kadar özgür olabileceginize sasiracaksiniz..!

Model : iARM
Üretici : Assistive Innovation
Türkiye Genel Distribütörü : Özgür Bedenler
Mensei : Hollanda

iARM Brosür (size 1,2 mb)

iARM Video (size 35 mb)

iARM Video (size 15 mb)

Robot kola bir çok sekilde kumanda edebilirsiniz. Kumanda seklinizi engelinize göre uygulayabiliriz. Elinizle veya parmaklarinizla kontrol edebileceginiz joystick ile, numerik keypad ile, çene mouse u veya joystick i ile, ayak joystick i ile, notebook ile, iPod ile vs...

5 farkli kontrol menüsüne sahiptir.

1. Baslama Menüsü
Baslikta söyle der: 'Bu menü iARM i baslatmak içindir.' Bu menü kolu uzatmak ve toplamak için kullanildigi gibi alt menü olarak içme fonksiyonu da içermektedir. iARM bu menüde lift olarak kumanda edilebilir.
2. Makro Menü
Bu yeni menü pozisyonlarin hafizaya alinmasini saglar. Toplamda en çok kullandiginiz 12 pozisyonu bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bunun anlami bir noktaya erismek için iARM i adim adim kumanda etmenize gerek duymadan bir noktadan önceden kaydedilmis baska bir noktaya caniniz butonlara hangi siklikla basmak isterse istesin kolayca götürebilmektir.
3. Eklem Menü
iARM kontrol edilebilir 6 ekleme sahiptir. Bu menüde her eklemi bagimsiz olarak kontrol edebilirsiniz. Fakat bu kullanimi zor ve robotu oynatmak için çok zaman kaybettiren bir program oldugundan çok sik kullanilmayacaktir.
4. Kartezyen Menü
Kartezyen menü (2 boyutlu hareket) temelde birseyler içmek için kullanilan bir programdir. Robotun eli sizin programladiginiz pozisyonda kalir. Bütün hareketleri robotun elini sabit tutarak yapabilirsiniz, tabi arzu ettiginiz tam olarak buysa!
5. Pilot Menü
Bu menü bosyere "Pilot" diye adlandirilmadi; bu menünün hareketleri tipki bir uçagin hareketleri gibidir. iARM bu programda elin yönünü izler. Bu menü sayesinde mesela, tuvalinizde bir sanat eseri ortaya koyabilirsiniz!

Daha fazla bilgi ister misiniz? Derhal sizinle en güzel sekilde ilgilenecek bir personelimizle irtibata geçin ya da bir brosür isteyin.

Asagida iARM ürününün tanitim filmini izleyebilirsiniz ve brosürüne ulasabilirsiniz.

Daha fazlasina ulas ve daha fazlasini basar...
Gerçek Özgürlük... bizim herkes için saglamaya çalistigimiz bir deger.. Özgür Bedenler bu imkani herkese sunuyor..

Biz, gelecekten ilham aliriz...
Zürafalar agaçlardaki yapraklara erisebilmek için uzun boyunlara sahiptirler. Filler hortumlari olmadan kendi kendilerine yikanamazlar. Maymunlar ormanin içinde hareket edebilmek için uzun kuyruklara sahiptirler. Tüm bunlar bu hayvanlara özgür yasayabilmeleri için fazladan birseyler verir.

Gerçek özgürlük... bizim herkes için saglamaya çalistigimiz bir deger.. Özgür Bedenler halen kronik hastalara ve engellilere elinden gelen tüm imkanlari seferber ederek onlara daha özgür bir yasam sunmak için arastirmalarini sürdürmektedir.Ihtiyaci olan herkes için arastirma yaparak yeni çözümler bulmak üzere ise koyulduk. Düsünün... kapiyi açabiliyor, yiyip içebiliyor ve köpeginizi yaniniza alip yürüyüse çikabiliyorsunuz.. baska kimseden yardim almadan! Bugünden itibaren (Simdilerde) bu hayal gerçege dönüsüyor.

Iyi bir servis vermeyi ve sürekli üretim metodlarimizi gelistirmeyi amaçliyoruz. Müsterilerle kurdugumuz irtibat, onlarin önerileri ve beklentileri bizi pek çok gelismeden haberdar ediyor. Bunlar bizi coskulu ve sevkli tutuyor. Müsterilerimiz sayesinde her geçen gün biraz daha gelisiyoruz. Sinir tanimiyoruz!

Özgür Bedenler Innovation Team


1981' den beri Bedenler Özgür... Özgür Bedenler..!
Yardimci & Destek Robot Kolu
Akilli Yardimci Robot Kol
Yardimci Robot Kol
Destek Kolu
Elektronik Robot Kol
Özürlü Robot Kolu
Özürlüler için Yardimci Robot Kol
Özürlü için Robot Kol


 
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM
Engelli Robot Kol - iARM